orange

 

KORÁLKY
Rocail - drobné kulaté perličky. Vyrábí se strojově sekáním ze skleněných trubiček v různých barvách s několika druhy povrchové úpravy. Český rokail je jeden z nejlepších na světovém trhu. Koupíte v běžných obchodech s textilní galanterií a bižuterií nebo ve speciálních kamenných a internertových obchodech. Cena není nijak vysoká
Mačkané perle - vyrábí se ručním nebo strojovým mačkáním skloviny do forem. Vznikají tak různé tvary, které lze ještě dále povrchově upravovat. V běžné obchodní síti jsou hůře k dostání, lépe je seženete ve speciálních prodejnách.
Vinuté perle - ručně vyráběné korálky. Koupíte ve speciálních obchodech za trochu vyšší cenu, protože každý kus je originál a jejich výroba je pracná.
Dřevěné korálky - jsou buď v přírodním odstínu nebo barvené. Velký výběr mají speciální obchody.

NAVLÉKACÍ MATERIÁL
Textilní materiál - různé nitě, šňůrky, stužky, kožené řemínky získáte poměrně snadno a levně v textilních galanteriích.
Kovový materiál - pro řetízky, ocelová lanka a kruhy na krk, drátky aj. zamiřte do speciálních obchodů. Drátky také koupíte v potřebách pro včelaře nebo v dobře vybavených květinářstvích.
Pružné vlákno - mají speciální prodejny a dobře zásobené galanterie.
Nylonové vlákno - nic než obyčejný vlasec. Seženete i v rybářských potřebách a to v různé tloušťce a v různých barvách.

BIŽUTERNÍ KOMPONENTY
Kovové komponenty - zapínání,náušnicová očka, vodiče a řadiče, kaloty, rocailové kroužky, spony do vlasů, zapínání na brože, ozdobné kovové součásti apod. nakoupíte ve speciálních prodejnách. V běžné obchodní síti jsou k dostání většinou jen základní součásti ( zapínání a náušnicová očka).

POMŮCKY
Jehly - obyčejná je dostupná galanteriích, extra dlouhou seženete ve speciální prodejně.
Nůžky,pinzety, různé kleště apod. - uspějete i v obchodě pro kutily.
Korálkový stav - výborná pomůcka k vytváření náramků, pásků, šňůr na klíče nebo na mobily. Kromě speciálních obchodů je dostání také v dobrých galenteriích a hračkárnách. Prodává se i v plastovém provedení, ale ten dřevěný je opravdu lepší. V nouzi poslouží i domácí vyrobený z krabice. Práce se stavem je jednoduchá, zvládnou ji i děti.
Podložky - speciální textilní podložku, která zaručí, že vám koráky nebudou klouzat po stole, si koupíte také ve speciální prodejně. Šikovná švadlenka může ušít.
Literatura - knížky a brožurky o korálkování mají knižní obchody, obchody s výtvarnými potřebami i speciální prodejny. Hodně návodů se dá stáhnout z internetu.